Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskutujte nad tím, co vás zajímá:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Poděkování

(Milan Kovařík, 9. 7. 2020 8:10)

Dobrý den,

jsem 2 týdne po operaci menšího, ale rychle rostoucího, VS (KOOS 2-3), kterou jsem podstoupil ve FN Motol.

Děkuji za tyto stránky, protože díky nim jsem získal kontakt na pana Prof. MUDr. Eduard Zvěřina, DrSc., FCMA, který mě spolu s panem Prof. MUDr. Jan Betka, DrSc., FCMA a As. MUDr. Zdeněk Čada, Ph.D. a MUDr. Jan Lazák úspěšně operovali.

Operatérům se podařilo u mě zachovat užitečný sluch, neporušit lícní ani oční nervy. S rovnováhou mám jen malé obtíže, ale ty brzo přejdou.

Jsem již dokonce schopen částečně pracovat (IT - 4 hodiny denně).

Doktoři mají svatou trpělivost a patrně jsem se vícekrát ptal na to stejné a vždy mi vše potřebné vysvětlili.

Apeluji na pacienty před plánovanou operací, aby si vybrali pracoviště, kde se pokusí sluch zachránit (pokud nějaký zůstal)!

Přeji hodně zdraví a úspěšných operací :)

MK

Re: Poděkování

(Nada Navratilová, 18. 1. 2022 0:03)

Mohu poprosit o kontakt na pana doktora Zvěřinu? Tato nemoc se objevila v mojí rodině a ráda bych to konzultovala s timto odborníkem. Moc Vám všem děkuji za tyto stránky, drží mě nad vodou.

Re: Re: Poděkování

(Zdeněk, 18. 1. 2022 5:43)

Dobrý den, telefon lze nalézt i na těchto stránkách - 603 456 356.

S pozdravem

Zdeněk Fík

11 rokov

(Palo, 16. 8. 2012 15:15)

Zdravím všetkých váhavcov a ustráchaných .

Som 11 rokov po operácii neurinómu v Ba.Sluch sa mi nevrátil,ale žiadne iné problémy neregistrujem.Žijem ,pracujem,športujem ako pred tým,bez vplyvu na motoriku.

Držím palce všetkým s touto diagnózou.
Isto to nie je to najhoršie,čo nás v živote može postretnúť.

Palo

Re: 11 rokov

(Dana, 4. 11. 2021 23:27)

Dobry vecer,

mozem sa opytat,kto Vas v Ba operoval?Tiez mam ist na operaciu a uvazujem,ci ist,lebo mimo isteho zamotavania sa,problemy nemam.

Re: 11 rokov

(Ruženka, 9. 3. 2013 22:45)

Ahojte,

o týždeň ma čaká operácia neorinómu 4x3 cm, a veľmi si ma potešil svojím pozitívnym príspevkom, ked citam co ma caká :(

Ružena

Pomoc,rada

(Lenka, 31. 10. 2021 13:57)

Omlouvám se ne Vašku,ale Michale.

Pomoc,rada

(Lenka, 31. 10. 2021 13:52)

Milá Hanko a Vašku
Děkuji za odpověď.Taky to tak vnímám,ale jak přesvědčit doktora který říká, že když je CT bez nálezu MR netřeba.Musim mu prostě věřit a doufat, že ty závratě mě nebudou trápit moc často.
Lenka

Pomoc,rada

(Lenka, 13. 10. 2021 18:08)

Přeji pěkný den,trpím dlouhodobým tinitem a poslední 2 roky mám i časté závratě někdy s pocitem tahu do strany.V červnu jsem byla ošetřena na urgentu pro vertigo a zvracení kde jsem dostala doporučení na ORL odkud jsem byla odeslána na neurologii na došetření závrativých stavů.CT z urgentu bylo negativní takže mi na neurologii bylo řečeno že je to nějaká dysfunkce.Nevim co mám dělat.Zavrative stavy se mi stále vrací a poslední dobou se přidala bolest tváře a oblast spánku. Mnohokrát dekuji za radu,pomoc. Lenka

Re: Pomoc,rada

(Michal Vaško, 29. 10. 2021 19:49)

Dobrý den.
Sice nejsem lékař, ale určitě bych na vašem místě trval na magnetické rezonanci. Tam se dozvíte jestli se jedná o schwannom nebo jiný původ.
Držím vám palce. Snad to nebude nic hrozného

Re: Pomoc,rada

(Hana , 31. 10. 2021 10:23)

Dobrý den Lenko, určitě se prosím zkuste dostat na magnetickou rezonanci....měla jsem trochu jiné potíže, ne tinitus, ale lehkou ztrátu rovnováhy a ztrátu sluchu, a magnetická rezonance objevila jednoznačnou diagnózu, jednalo se o neurinom akustiku...Vaše diagnoza bude třeba jiná, ale určitě se zjistí o co jde... neodkládejte to a držím moooc palečky, Hana

Operace schwannomu

(Hana , 22. 10. 2021 10:43)

Dobrý den,
dovolte mi abych se podělila o čerstvé zážitky, jsem 16.den po operaci schvannomu.
Zároveň moc děkuji za tyto e-stránky, byly mi neocenitelným pomocníkem po sdělení diagnózy, získala jsem potřebné informace co mě čeká při operaci i po ní.
Vím, že je brzo na nějaké závěry a hodnocení zdravotního stavu - 16. den po operaci chodím na kratší procházky, cvičím rehab. cvičení, po chvilkách již pracuji u PC ( účetní), vařím,poklízím - věk 59 let. Zvykám si, že na ucho neslyším, ale na to jsem byla před operací upozorněna a určitě si zvyknu, už před operací jsem měla jen zachovaný minimálně užitečný sluch. Rovnováha se zlepšuje den po dni.
Ale hlavně chci touto cestou s nejhlubší úctou a vděčností poděkovat celému ORL ve FN Motol a všem na klinice chirurgie hlavy a krku. Přístup všech lékařů byl naprosto vyjímečný, lidský, laskavý.
A sestřičky zejména na JIP, to jsou opravdu převlečení andělé, nechápu kde berou sílu na všechnu nadstandartní péči, pochopení,trpělivosta to vše s úsměvem...a 2 po operaci jsem na JIP volila, sice v andělíčku, ale v té nejlepší společnosti :-)
Takže pokud vás někoho čeká stejný zákrok a mohu Vám s vašimi obavami a dotazy nějak pomoci, klidně se ozvěte na mail
hana-pospisilova@volny.cz


Hledám pomoc nebo radu

(Maťa, 29. 9. 2021 15:27)

Zdravím Vás všechny za Slovenska a přeji pěkný den,
jsem pacientka s neurofibromatozou typu 2,
což znamená VS na obou stranách,s tinitusem oboustraně a oboustranou poruchou sluchu,bolestima hlavy a v poslední době i časté závratě.Nosím oboustraně naslouchátka.
V roce 2017 v nemocnici na Homolce jsem byla na gama noži kde byl pouze ožářen jeden nador.
Od té doby chodím každý rok na MR s výsledkem že nádory jsou stacionární.Nador v levo 14,7x7,2 mm,nador v pravo9x3,5cm.
Problém ale je že sluch se zhoršuje a život s oboustranným tinitem není dvakrát jednoduchý.Ale to hodně pacientu pozna.
Je tu někdo kdo pomuže radou......netvrdím že tady není dobrá zdravotní starostlivost.Ale kdo se nezeptá tak neví.

Moc předem děkuji........

Re: Hledám pomoc nebo radu

(Zdeněk Fík, 11. 10. 2021 11:35)

Dobrý den,

prosím upřesněte, čeho by se rada měla týkat. Řešení tinnitu, sluchu, léčba nádorů?

Děkuji

ZF

Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Zdeňka, 31. 3. 2020 23:45)

V březnu 2019 jsem podstoupila operaci, po první kontrole (za půl roku) byl zjištěn zůstatek nádoru, po dalším půlroce byl jen cca 1 mm. Kromě hluchoty na operované straně jediným, ale trvalým a pro mne závažným problémem zůstala bolest hlavy. Nejdříve, po operaci byla malá, stačila 1/2 tablety Ultracodu, ale po asi 1 měsíci, kdy jsem chodila rehabilitovat rovnováhu, se začala bolest stupňovat, dostavily se noční, pak i denní stavy podobné migréně, pulzující bolest, která se začala zklidňovat po asi hodině od vzetí prášku proti bolesti. Neurolog ani neurochirurg mi nedal vysvětlení, proč toto je. Nyní, vlastně je to již rok, kdy bez léku proti bolesti (nejlépe zabere při ibalgin) jsem ještě nebyla jediný den. Když se snažím i přes bolest hlavy si prášek nebrat, protože se hrozím, co ta dávka ibalginu s mým tělem udělá, výsledkem není, že bolest "odejde", ale malá bolest vyvolá bolest větší a pokud včas nestihnu vzít lék, tak skončí hodinovou migrénou a pak další hodinovou bolestí hlavy. Chtěla bych se zeptat, zda tento problém má více lidí po operaci Schwannomu a zda se této nepříjemnosti časem zbavili. Chodím do práce a doufám, že zažiji někdy v budoucnu den bez bolesti.

Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Zdeněk Fík, 8. 4. 2020 20:30)

Dobrý den,

jednou z důležitých informací je, jakým přístupem byl nádor operován. U retrosigmoidníách přístupů může být příčinou porušená statika a dynamika krční páteře. Obecně se u pacientů setkávám s velmi dobrou odezvou na cílenou rehabilitaci krční páteře. Velká část pacientů rok od operace nějakou formu bolesti hlavy mají, ale jen u relativně malého procenta bolest hlavy přetrvává i v následujících letech. Důvodem je celá řada jiných literárně popsaných příčin, které se dávají do souvisloti s pooperačními bolestmi hlavy, ale nemá smysl je zde rozepisovat, jelikož jednak je nelze u každého pacienta spolehlivě identifikovat a navíc na ně zpravidla neexistuje řešení.

Držím palce

S pozdravem

Dr.Fík
ORL FN Motol

Re: Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Lucie W, 25. 4. 2020 22:42)

Dobrý den Zdeňko a dobrý den pane doktore.
Ijá patřím k malému procentu pacientů, kteří mají rok (já dva a půl) po operaci bolesti hlavy. Nevím, zda moje operace byla provedena retrosigmoidálně, byla jsem operovaná cestou za uchem, ne skrz ucho. Po operaci nemám kromě praktické hluchoty jiné problémy. Cca 3 měsíce po operaci jsem začala mít nesnesitelné bolesti, prošla mnoha kontrolami na různých odděleních, příčina se nikdy nezjistila. v té době jsem byla v podstatě kontinuálně na Aulinu a dalších analgetikách. Rehabilitace krční páteře pro mne byla ještě horší, ani jsem ji pro zhoršující se bolest nedochodila. Dnes jsem dva a půl roku od operace, z toho dva roky jsem v péči ambulance pro chronickou bolest, kde mi pomohli předepsáním speciálních analgetik. Subjektivně je bolest menší, možná jsem si na ni částečně zvykla a snažím se nevyvolávat jí zbytečně (neohýbat se , prudce neotáčet hlavu, kýchat s co nejmenším tlakem, atd.). Nestěžuji si tímto, jen bych chtěla paní Zdeňku podpořit, že -ačkoliv pomalu- bolest ustupuje. Možná by nebylo od věci popřemýšlet nad návštěvou ambulance pro léčbu bolesti. Vzhledem k tomu, že sama vím, jak zničující bolest může být a jak člověk počítá minuty, než analgetikum zabere, velmi Vám držím palce a zdravím.
Lucie Watierová

Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Marci, 29. 4. 2020 13:07)

Dobrý den Zdeňko, měla jsem ten stejný problem. Jsem po operaci VS nyní 3 měsíce, měla jsem denně fakt silne migrény, brala jsem ze začátku Nimesil 2x denně + Ibalgin + Algifen. Bolest byla způsobena krční páteří. Aktuálně jsem již druhy den bez bolesti. Co mi pomohlo je RHB a Dry Needling 2 procedury. Opravdu vřele doporučuji. Nikdy bych neřekla, ze takové silne migrény muže způsobovat zablokována krcni pater.

Držím Vám palce Marcela.

Re: Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Ivana, 2. 5. 2021 14:50)

Dobrý den, Marcelo, prosím, pokud jste byla na jehlách (Dry Needling) v Praze, mohla byste napsat pracoviště? Moje bolesti hlavy jsou snad čím dál větší. Beru denně Ibalgin, jinak se to nedá...Reagovala jste na příspěvek Zdeňky, ale už 29.4.2020, tedy před rokem...
Děkuju za odpověď. Ivana

Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Jack Sparrow, 4. 10. 2020 12:19)

Ahoj jsem 3 týdny po operaci už chodím i rychle, mohu řídit vůz a dnes jdu zkusit kolo. Bolest hlavy s 1 výjimkou denně. Bohužel mi lékař zničil sluch v tom uchu a tím vyvolal úporný tinnitus. Tolik mé zkušenosti. Můj schwannom nebyl ani 0.5 cm. Takže řada jednoznačná. Operaci jen když začnete mít potíže se sluchem/ rovnováhou. Já neměl žádné a teď nezvratné. Pro lékaře jste pokusní králíci buď to vyjde nebo máte smůlu a je to váš problém...Jack


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42

následující » 

 

 
Valid CSS!