Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskutujte nad tím, co vás zajímá:

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Jack Sparrow, 4. 10. 2020 12:20)

Ahoj jsem 3 týdny po operaci už chodím i rychle, mohu řídit vůz a dnes jdu zkusit kolo. Bolest hlavy s 1 výjimkou denně. Bohužel mi lékař zničil sluch v tom uchu a tím vyvolal úporný tinnitus. Tolik mé zkušenosti. Můj schwannom nebyl ani 0.5 cm. Takže řada jednoznačná. Operaci jen když začnete mít potíže se sluchem/ rovnováhou. Já neměl žádné a teď nezvratné. Pro lékaře jste pokusní králíci buď to vyjde nebo máte smůlu a je to váš problém...Jack

Re: Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Janina, 25. 11. 2020 14:34)

Chystám se v lednu 2021 na operaci. Nádor je cca 1,2cm. Subj. potíže až na zalehlé ucho žádné. Mám strach, že dopadnu stejně jako vy. Nevím, co mám dělat. Zda to podstoupit nebo ne. Mám hrůzu, že odejdu do nemocnice jako normální člověk a vrátím se sice bez nádoru ale jako kripl. Něco jako Přelet nad kukaččím hnízdem :((

Re: Re: Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Jajka, 26. 11. 2020 10:12)

Zdravím vás, mám zjištěný VS 2 roky,tento tyden jsem mela kontrolu,za rok porostl o 3 mm na 1cm.Pristi tyden se sejde konzilium zda operace nebo cyberknife...mam šílený strach z operace,pripadnych komplikaci...myslela jsem,ze takhle male nádory se spíše ozařují ??

Re: Re: Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Zdeněk, 28. 11. 2020 13:19)

Dobrý den,

obavy jsou přirozenou součástí čekání na jakoukoliv operaci. Pokud je rozhodnuto o operaci vestibulárního schwannomu, pak se tak činí s tím vědomím, že případné následky neoperování jsou horší než rizika spojená s operací. Zrádné na vestibulárních schwannomech je to, že dlouho rostou skrytě a příznaky jsou tudíž pro pacienta často zanedbatelné. K Vašemu případu se samozřejmě nemohu vyjádřit, ale vždy máte možnost se svým lékařem celou záležitost znovu probrat.

S pozdravem

Zdeněk Fík
ORL FN Motol

Re: Re: Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Milan Kovařík, 21. 12. 2020 15:44)

Dobrý den,
měl jsem velikost schwannomu podobnou jako Vy se ztrátou sluchu na levé straně. Také jsem měl obavy z operace, ale dopadlo to dobře. Sice na ucho slyším jen částečně (podobně jako před operací, hlavně hlubší tóny), ale hlavně jsem se zbavil obavy z růstu schwannomu, který Vám kromě stresu začne utiskovat další nervy.
Držím palce a doufám, že jste zvolila pracoviště, kde mají s touto operací pořádné zkušenosti. Já byl v FN Motol a musím jen chválit!
MK

Re: Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Jack Sparrow, 26. 2. 2021 19:30)

Omlouvám se čtu to až nyní. Být vámi jdu tam jen, když bude v ohrožení život. Hlavně nechoďte k doc. Chovancovi do FNKV, raději Motol, cokoli jiného. Když pochybi a zničí vám sluch a to je min.v 70 % myslí jen jak z toho nemít potíže, svádí to na vše možné jen ne na sebe a vy ho přestanete zajímat. Já ho zažil v krizi a tam se chová jako sobecký samolibý hajzlík, žádný pritel. Opatrujte se.

Re: Re: Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Martin, 26. 2. 2021 23:26)

Vážený pane magistře,
nechtěl jsme na vaše příspěvky reagovat, nicméně uvádíte nepravdivé informace. Rozumím, vašemu zklamání ze ztráty sluchu a opakovaně jsem vyjádřil politování nad tím, že se sluch i přes zachování sluchového nervu zachovat nezadřilo. Vzhledem k tomu, že jste na konci měl zachovanou sluchovou odpověď při vyšetření BERA si dovoluji tvrdit, že příčina je pravděpodobně cévní. Opakovaně jsem vás o tom informoval. Je mi líto, že operace/ztráta sluchu je příčinou tinnitu, který vás obtěžuje, a že nejste s výsledkem spokojen. Věřte, že každý lékař se snaží mít spokojené pacienty a řešit jejich problémy.
O možnosti ztráty sluchu i vzniku tinnitu při aktivní léčbě i dalším sledování jste byl řádně informován při rozhodování o léčbě.
Odmítám, že bych se o vás neměl zájem starat, že mě vaše obtíže nezajímají. Můj zájem o vás může jen podtrhnout, že jsem kolegům ve FN Motol předal kompletní dokumentaci, tak aby jim nezůstalo nic skryto a mohli se o vás kvalitně starat. A to i přes opakované útoky, křivá obvinění i stížnosti, které jste vůlči mně směřoval.
Samozřejmě je správné, když informujete o tom, že ne vše se může podařit, nicméně informace o léčebných postupech by měly vycházet od odborníků.

Предложение администратору сайта neurinom.estranky.cz

(SeotrustVex, 25. 2. 2021 20:18)

Добрый день!

Если Вы желаете улучшить присутствие Вашего сайта neurinom.estranky.cz в поиске и улучшить его ранжирование, то моя помощь станет очень необходимой для Вас.
Поток доверия Majestic Trust Flow - система предназначеная для определения степени надежности ссылки на основе авторитета обратных гиперссылок, указывающих на Ваш сайт.

Если для Вашего сайта улучшить показатель потока доверия Trust Flow по шкале Majestic SEO, то можно добиться достаточно высоких позиций в поисковой выдаче.

У сайтов с большим индикатором доверия TF возникает стойкость к поисковым алгоритмам и санкциям. Я предлагаю "белый метод" увеличения потока доверия сайта до 32 единиц показателя авторитетности.

Если Вам это нужно, изучайте метод в моем блоге https://trustflow.ru

Конкретно, в чём заключается суть моего метода по прокачке сайта с помощью наращивания потока доверия:

Я размещу 23 мощных ссылок на Ваш сайт на авторитетных ресурсах с большим уровнем Trust Flow и поток доверия Вашего сайта поднимется до 28 единиц.

Ссылки на трастовых сайтах публикуются в статьях и на вечно.
Услуга на 100% безопасна для существующих алгоритмов систем Google и Yandex включая Панду и Пингвин, так как мой метод проверенный и естественный.
Вы получите заметное превосходство перед Вашими конкурентами и улучшите ранжирование Вашего сайта в поиске.

Подобных услуг по продвижению сайтов в ТОП-20 не предлагает никто кроме меня.
Упоминания о моей услуге реально найти на известных порталах, например здесь https://atesta.ucoz.ua/photo/1-0-16 - Предложение администратору сайта atesta.ucoz.ua f99cf5b
Также могу предложить услуги:
по улучшению показателей Domain Rating от 0 до 50 (DR) - это шкала рейтинга от Ahrefs, предсказывающая, насколько хорошо сайт будет ранжироваться в результатах поисковой выдачи. Domain Rating измеряется по шкале от 1 до 100. Чем больше рейтинг домена, тем лучше станут результаты видимости сайта в результатах поиска.
по увеличению Domain Authority по шкале Moz Rank для любого сайта от 0 до 50. Об этом с примерами опубликовано на странице trustflow.ru

Poděkování doc. Martinovi Chovanci

(Jan Šilhavý, 28. 1. 2021 9:54)

Dnes přesně před 12 lety, 28. ledna 2009 jsem absolvoval operaci schwannomu v motolské nemocnici. Operovali mě tehdy prof. Eduard Zvěřina a MUDr. Martin Chovanec. Chtěl bych oběma ještě jednou moc poděkovat. Zejména Martin Chovanec se do mých vzpomínek zapsal svým vysoce lidským přístupem. Večer před operací za mnou přišel a podrobně mi vysvětloval, jak operace bude probíhat a povzbuzoval mě, abych se nebál. Po operaci mi na JIPku osobně nosil nutriční nápoje, abych se prý rychleji zotavoval. Když jsem ho po letech potkal v metru, okamžitě se ke mně hlásil jako k příteli. Prý všichni, koho operoval, jsou jeho přáteli, jinak by to nešlo. To jsou jeho slova. Nyní je Doc. MUDr. Martin Chovanec, PhD., přednostou ORL kliniky FNKV. Přeji mu, aby při své náročné a zodpovědné práci zůstal tak lidský, jak jsem ho poznal. Přeji mu, aby nevyhořel a aby měl víc a víc přátel, kteří na něho myslí s vděčností jako já.

Periferní neuropatie DK

(Zbyšek , 19. 12. 2020 8:43)

Zdravím,
před měsícem jsem úspěšně absolvoval resekci schwannomu. Operace byla provedena v sedu, s tromboembolickými punčochami. Od operace mám problémy s brněním nohou. Původně od lýtek dolů, nyní už pouze od kotníku dolů ale brnění přechází do palčivé bolesti, pálení, vystřelujících bolestí. V noci kvůli tomu skoro nemohu spát. Neurologem mi byl nasazen vitamin B Milgamma, Gabanox(3x300) a na noc antidepresiva Olwexya 75 mg, ale ani po několika týdnech to nezabírá. Krátkodobě pomáhá chlazení, ale jen někdy. Má někdo podobné zkušenosti, rady, tipy na režimová opatření, jiné než čekat, trpět a doufat?

Operace nebo cyberknife??

(Jajka, 26. 11. 2020 10:31)

Zdravím vás, mám zjištěný VS 2 roky,tento tyden jsem mela kontrolu,za rok porostl o 3 mm na 1cm.Pristi tyden se sejde konzilium zda operace nebo cyberknife...mam šílený strach z operace,pripadnych komplikaci...myslela jsem,ze takhle male nádory se spíše ozařují ??

Re: Operace nebo cyberknife??

(Zdeněk Fík, 28. 11. 2020 13:28)

Dobrý den,

o volbě léčebného postupu rozhoduje přibližně 10 faktorů. Jejich kombinací se pak lékař rozhodne pro optimální strategii (čekání/chirurgie/ozáření). Jedním z faktorů je i preference pacienta, tj. i Vy máte možnost ovlivnit způsob léčby. Potřebujete k tomu nicméně dostatek informací a lékaře, kterému nakonec můžete důvěřovat. Přirozeně nakonec ani nemůžete být jako laik (předpokládám, že jím jste) schopná dohlédnout důsledků definitivního rozhodnutí.

Rostoucí nádory o velikosti 1 cm se dají operovat i ozářit a v určitých případech (většinou vysoký věk) pouze sledovat. Tak jako tak Vás čeká složité období a držím palce, aby vše dopadlo co nejlépe.

S pozdravem

Zdeněk Fík
ORL FN Motol

Rada

(Šárka , 19. 11. 2020 0:50)

Dobrý den,
je mi 21 let a 13.11. jsem byla na pohotovosti s tím, že mám pocit zalehlého pravého ucha a malinko se mi motá hlava a to od chvíle, kdy jsem si do ucha nakapala peroxid vodíku 3%. Hned v tu chvíli jsem cítila jak kdyby mezi uchem a peroxidem byla vzduchová kapsa.
Ucho mě nebolelo, jen občasný pocit tepla v uchu. Poskakování, zývání atd. nepomáhalo.
Na pohotovosti mi byla naměřena teplota 37,5, sluch dobrý, ucho čisté, dostala jsem léky Betaserc a že 16. mám přijít na dovyšetření na orl.
Mezitím jsem měla pár dní mírné bolesti hlavy, zimnice, ale již bez točení hlavy. Stále jen pocit zalehlého ucha a možná i pocit cizího tělesa v uchu. Když jsem si poklepala na hlavu slyšela jsem takové dunění jako při vodě v uchu.
Na orl se mi koukli do ucha - nic nezjistili, ucho čisté, bez zánětu, šla jsem i na vyšetření sluchu - vše fyziologicky v pořádku. Neměla jsem pocit, že bych hůře slyšela.
I tak mi bylo řečeno, že to nejspíš bude nádor v mostomozečkovém koutu. Také mám v dokumentaci napsáno, že trpím nedoslýchavostí. Tak tomu trochu nerozumím.
Poslali mě na MR (ještě bez termínu) a dostala jsem na cca 17 dní Prednison.
Poté mám jít na kontrolu a snad brzy na MR.
Již první den kdy jsem si vzala první 3 Prednisony se mi ulevilo.
Již mám jen takové hučení v uších, ale to už na sobě vnímám min 8-10 let. A to pouze při tichu nebo hodně ztlumené televizi, při komunikaci a soustředění mi to nijak nepřekáží. Také mám takové čvachtání/praskání v uších při zývání, polknutí, otevření pusy atd., ale to je také věc o které vím snad odjakživa.
Takže motání hlavy jsem měla jen první den, na zvracení mi nikdy nebylo, pocit se špatnou rovnováhou jsem taky neměla.
Zajímá mě, zda si myslíte, že by to mohl být nějaký nádor nebo něco takového jako řekl pan doktor.
Je mi divný, že to vše začalo tím čistěním ucha peroxidem a že se mi ulovilo tak rychle.
Děkuji za váš názor,
Šárka

Re: Rada

(Zdeněk, 23. 11. 2020 13:22)

Dobrý den,

moc nechápu, na základě čeho bylo vysloveno podezření na nádor mostomozečkového koutu. Vyšetření sluchu bylo normální, tinnitus máte mnoho let. Máte výsledek vyšetření s názvem Tympanometrie? Tak, jak to popisujete mi přijde, že byste spíš mohla mít nějakou dysfunkci Eustachovy tuby. Motání hlavy by se dalo vysvětlit aplikací tekutiny do ucha, která jinou teplotu než lidské tělo. Peroxid do ucha nepatří vůbec.

Čili nejsem si jistý, jestli jste třeba jen neporozuměla zdůvodnění, proč na MRI jdete,

S pozdravem

Zdeněk Fík

Zkušenosti z operace schwannomu

(Arnoštka Machurová, 28. 10. 2020 12:01)

Pěkný den,
v květnu roku 2015 mi byl diagnostikován vestibulární schwannom. Po roce bylo zjištěno, že se nádor zvětšuje. Provázely mně problémy točení hlavy a šum v pravém uchu. V září roku 2016 jsem v 61 letech podstoupila operaci - chirurgické odstranění schwannomu na ORL FN Motol. Jsem učitelka hudby, vyučuji klavír a přesto jsem podstoupila riziko, že na pravé.ucho neuslyším.
Lékařskému týmu pod vedením prof. MUDr. Jana Betky a prof. MUDr. Eduarda Zvěřiny jsem naprosto důvěřovala. Nevím jak dlouho má operace trvala, ale když jsem se po 12 hodinové narkóze probudila na ARU, byla jsem nesmírně šťastná, že to mám za sebou. Byla jsem v rukách velmi obětavých a laskavých lékařů, sester i sanitářů ještě na JIP dalších osm dnů. Dodnes na ně s vděčností vzpomínám. Na JIPce mě 4x navštívila fyzioterapeutka, která mě naučila cviky, jež cvičím i 4 roky po operaci. Bolesti hlavy jsem měla jen mírné, které jsem cvičením odbourala, hlavu vždy rozhýbala. Bála jsem se, aby mi nezatuhl krk, tak jsem pořád cvičila. Na bolest hlavy jsem praktikovala i studené obklady. Cvičení nedoporučuji zanedbávat, je velmi důležité. Od hospitalizace jsem byla propuštěna po 16 dnech. Celé dny v domácí péči jsem trávila cvičením a to za vydatné psychické podpory mého manžela. Abych měla sílu vše zvládnout, tak jsem ještě před operací zvolila rehabilitační cvičení, které mi také dodalo sílu k rychlejší rekonvalescenci.
Největší radost jsem měla, že mi byl zachován užitečný sluch a operované ucho dokonce používám při telefonní komunikaci. K práci jsem se vrátila po čtyřech měsících, učím dodnes a nedělá mi problém ani distanční výuka z důvodu Covidu 19, kterou praktikuji po telefonu. Problémy s bolestí hlavy nemám žádné, jizvu dodnes masíruji, lícní nerv mám v naprostém pořádku. Ráda jezdím na kole.
Držím všem palce, jak lékařům, tak pacientům. Jsem šťastný člověk díky lékařům FN Motol.
Největší poděkování patří panu prof. MUDr. Janu Betkovi a panu prof. MUDr. Eduardu Zvěřinovi.
Se srdečnými pozdravy
Arnoštka Machurová

Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Zdeňka, 31. 3. 2020 23:45)

V březnu 2019 jsem podstoupila operaci, po první kontrole (za půl roku) byl zjištěn zůstatek nádoru, po dalším půlroce byl jen cca 1 mm. Kromě hluchoty na operované straně jediným, ale trvalým a pro mne závažným problémem zůstala bolest hlavy. Nejdříve, po operaci byla malá, stačila 1/2 tablety Ultracodu, ale po asi 1 měsíci, kdy jsem chodila rehabilitovat rovnováhu, se začala bolest stupňovat, dostavily se noční, pak i denní stavy podobné migréně, pulzující bolest, která se začala zklidňovat po asi hodině od vzetí prášku proti bolesti. Neurolog ani neurochirurg mi nedal vysvětlení, proč toto je. Nyní, vlastně je to již rok, kdy bez léku proti bolesti (nejlépe zabere při ibalgin) jsem ještě nebyla jediný den. Když se snažím i přes bolest hlavy si prášek nebrat, protože se hrozím, co ta dávka ibalginu s mým tělem udělá, výsledkem není, že bolest "odejde", ale malá bolest vyvolá bolest větší a pokud včas nestihnu vzít lék, tak skončí hodinovou migrénou a pak další hodinovou bolestí hlavy. Chtěla bych se zeptat, zda tento problém má více lidí po operaci Schwannomu a zda se této nepříjemnosti časem zbavili. Chodím do práce a doufám, že zažiji někdy v budoucnu den bez bolesti.

Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Zdeněk Fík, 8. 4. 2020 20:30)

Dobrý den,

jednou z důležitých informací je, jakým přístupem byl nádor operován. U retrosigmoidníách přístupů může být příčinou porušená statika a dynamika krční páteře. Obecně se u pacientů setkávám s velmi dobrou odezvou na cílenou rehabilitaci krční páteře. Velká část pacientů rok od operace nějakou formu bolesti hlavy mají, ale jen u relativně malého procenta bolest hlavy přetrvává i v následujících letech. Důvodem je celá řada jiných literárně popsaných příčin, které se dávají do souvisloti s pooperačními bolestmi hlavy, ale nemá smysl je zde rozepisovat, jelikož jednak je nelze u každého pacienta spolehlivě identifikovat a navíc na ně zpravidla neexistuje řešení.

Držím palce

S pozdravem

Dr.Fík
ORL FN Motol

Re: Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Lucie W, 25. 4. 2020 22:42)

Dobrý den Zdeňko a dobrý den pane doktore.
Ijá patřím k malému procentu pacientů, kteří mají rok (já dva a půl) po operaci bolesti hlavy. Nevím, zda moje operace byla provedena retrosigmoidálně, byla jsem operovaná cestou za uchem, ne skrz ucho. Po operaci nemám kromě praktické hluchoty jiné problémy. Cca 3 měsíce po operaci jsem začala mít nesnesitelné bolesti, prošla mnoha kontrolami na různých odděleních, příčina se nikdy nezjistila. v té době jsem byla v podstatě kontinuálně na Aulinu a dalších analgetikách. Rehabilitace krční páteře pro mne byla ještě horší, ani jsem ji pro zhoršující se bolest nedochodila. Dnes jsem dva a půl roku od operace, z toho dva roky jsem v péči ambulance pro chronickou bolest, kde mi pomohli předepsáním speciálních analgetik. Subjektivně je bolest menší, možná jsem si na ni částečně zvykla a snažím se nevyvolávat jí zbytečně (neohýbat se , prudce neotáčet hlavu, kýchat s co nejmenším tlakem, atd.). Nestěžuji si tímto, jen bych chtěla paní Zdeňku podpořit, že -ačkoliv pomalu- bolest ustupuje. Možná by nebylo od věci popřemýšlet nad návštěvou ambulance pro léčbu bolesti. Vzhledem k tomu, že sama vím, jak zničující bolest může být a jak člověk počítá minuty, než analgetikum zabere, velmi Vám držím palce a zdravím.
Lucie Watierová

Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Marci, 29. 4. 2020 13:07)

Dobrý den Zdeňko, měla jsem ten stejný problem. Jsem po operaci VS nyní 3 měsíce, měla jsem denně fakt silne migrény, brala jsem ze začátku Nimesil 2x denně + Ibalgin + Algifen. Bolest byla způsobena krční páteří. Aktuálně jsem již druhy den bez bolesti. Co mi pomohlo je RHB a Dry Needling 2 procedury. Opravdu vřele doporučuji. Nikdy bych neřekla, ze takové silne migrény muže způsobovat zablokována krcni pater.

Držím Vám palce Marcela.

Re: Bolest hlavy po operaci schwannomu

(Jack Sparrow, 4. 10. 2020 12:19)

Ahoj jsem 3 týdny po operaci už chodím i rychle, mohu řídit vůz a dnes jdu zkusit kolo. Bolest hlavy s 1 výjimkou denně. Bohužel mi lékař zničil sluch v tom uchu a tím vyvolal úporný tinnitus. Tolik mé zkušenosti. Můj schwannom nebyl ani 0.5 cm. Takže řada jednoznačná. Operaci jen když začnete mít potíže se sluchem/ rovnováhou. Já neměl žádné a teď nezvratné. Pro lékaře jste pokusní králíci buď to vyjde nebo máte smůlu a je to váš problém...Jack


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41

následující » 

 

 
Valid CSS!